З 2014 року волонтерська ініціатива «Станція Харків» надає допомогу людям, що потрапили в біду та активізує громаду для позитивних змін.

Більше 130 000 громадян отримали підтримку

Авторка фото: Кіра Джафарова

Авторка фото: Кіра Джафарова

Що і для кого ми робимо

«Станція Харків» – одна з найбільших гуманітарних волонтерських ініціатив України, що працює з 2014 року.

Понад дев’ять років «Станція Харків» об'єднує і координує зусилля багатьох волонтерів та громадських організацій, що займаються допомогою переселенцям з окупованих росією Донбасу і АР Крим, сім'ям загиблих учасників бойових дій, харків'янам, які потрапили в біду.

напрямки діяльності Станція Харків
напрямки діяльності Станція Харків

З 24 лютого 2022 року, в умовах повномасштабного вторгнення рф на територію нашої держави, постійних бомбардувань всієї Україні, у тому числі Харкова, надавали підтримку містянам, які не могли себе самостійно забезпечити. Хтось не міг фізично дійти до магазинів чи аптек, а хтось вже не мав грошей. Ми робили закупівлю їжі, ліків і гігієнічних засобів самостійно, а також отримували гуманітарну допомогу від друзів чи дружніх фондів.

Волонтери з ризиком для життя розвозили і розносили необхідне до найнебезпечніших місць Харкова. Разом з тим, ми почали надавати гуманітарну допомогу нашим захисникам. Зокрема ми налагодили виробництво м’яких ношів та окопних свічок, формуємо аптечки першої допомоги та допомагаємо придбати найнеобхідніше обладнання. Наразі ми надаєм гуманітарну допомогу жителям Харківщини згідно з певними критеріями вразливості, що постійно оновлюються, відповідно до ситуації в області та вимог донорів-партнерів.

Також продовжує свою роботу програма «Адресна допомога», що надає підтримку людям, які опинились у вкрай складній життєвій ситуації.

Місія та принципи

Місія «Станція Харків»

  • об'єднувати суспільство для допомоги людям у Харківській області, які потрапили в біду.
  • діяльність організації будується на основі правил незалежності, відкритості, прозорості, професійності та ефективності.

Головний принцип «Станції Харків»

  • рівний рівному, що потрапив у біду. Всі учасники процесу - рівноправні. Волонтери та члени організації надають допомогу, тому що можуть і хочуть це робити. Бенефіціари отримують допомогу, тому що потребують. Завтра ситуація може змінитися і колишні бенефіціари стануть волонтерами або донорами і будуть допомагати іншим, якщо будуть мати бажання та ресурси.

5 напрямів роботи волонтерів:

  • робота з родинами, що опинились у складних життєвих обставинах, підвищення їх впевненості
  • фандрайзинг та адресна гуманітарна допомога тим, хто втратив дохід
  • громадська активність, мотивація інших активістів та ініціативних груп, у тому числі – до волонтерства
  • сприяння розвитку партисипативної демократії, моніторинг реформ та сприяння їх реалізації
  • проведення неформального навчання, реагування на виклики часу.

Волонтерська ініціатива має дві юридичні особи: БО “БФ “Станція Харків” та ГО ВІ “Станція Харків